O Nas

Zespół "Uśmiech"

Krótkie info

Nazywamy się Zespół Inscenizacji Tanecznych Uśmiech i jesteśmy grupą skupiającą dzieci i młodzież niepełnosprawną, która w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach działa od 1999 roku. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów. Jesteśmy laureatami wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów i festiwali.

0 +
Lat na scenie
Logo zespołu "Uśmiech" (zawieszka)
Zespół Uśmiech Festiwal Podolany 2021

Zespół "Uśmiech"

O Nas

W Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach od 1999r. istnieje Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”, skupiający dzieci i młodzież niepełnosprawną.

Aktualnie zespół liczy 30 osób. Dzieci i młodzież niepełnosprawna obdarzona jest wieloma umiejętnościami i talentami. Ta różnorodność pozwala instruktorowi powierzać każdemu z uczestników inscenizacji role, specjalnie dla nich dobrane.

Dobór ról wpływa na wysoki poziom prezentacji o czym świadczą komentarze widzów, którym trudno niekiedy dostrzec jakąkolwiek niepełnosprawność artystów.

Mamy na swoim koncie wiele sukcesów. Jest laureatem wojewódzkich i ogólnopolskich imprez, przeglądów i festiwali organizowanych dla osób niepełnosprawnych.

Największym sukcesem „Uśmiechu” jest to, że występuje na koncertach i imprezach przeznaczonych nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Od 2000r. zespół bierze czynny udział w koncercie „Gospodarze – Gościom” Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Szkolnej, co jest dużym wyróżnieniem.

W 2005r zespół został nagrodzony „Złotą Jodłą”. „Uśmiech” występuje często na scenie WDK, uczestnicząc w koncertach i imprezach okazjonalnych. Zapraszany jest również na imprezy organizowane w mieście , województwie, kraju i poza jego granicami.

„Uśmiech” treść inscenizacji przedstawia tańcem, pantomimą oraz wyrazem artystycznym. Repertuar opiera się głównie na polskim folklorze wiejskim i miejskim, wydarzeniach historycznych oraz popularnej literaturze polskiej.

Zespół kultywuje tradycje folkloru ziemi kieleckiej. Poświęcona im inscenizacja pt. „Jarmark świętokrzyski” pokazywana była w kraju i poza jego granicami rozsławiając nasze miasto i województwo.

Zespół "Uśmiech"

Historia Naszych przygód

Skip to content